biuro tłumaczeń skrivanek

Życzenia noworoczne, czyli „wszyscy wszystkim ślą życzenia”

Życzenia noworoczne 2022

Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok. Jego obchody nieodłącznie kojarzą się z życzeniami przesyłanymi rodzinie, przyjaciołom i znajomym.

Nowy Rok jest świetną okazją nie tylko do tego, by powziąć noworoczne postanowienia, ale także do tego, by przesłać życzenia noworoczne rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom.

Dlaczego życzenia noworoczne?

Obecnie życzenia noworoczne kojarzą nam się z udaną zabawą w sylwestrową noc, której kulminacją jest uroczyste odliczanie do północy, a następnie otwieranie z hukiem butelki szampana, pokazy sztucznych ogni i składanie sobie nawzajem życzeń. Tradycja przekazywania sobie takich życzeń istnieje od niepamiętnych czasów, choć początkowo momentem, w którym następowały życzenia noworoczne, był już Nowy Rok, czyli 1 stycznia, a nie dzień go poprzedzający. Składano sobie wówczas najserdeczniejsze życzenia noworoczne i wierzono, że te płynące ze szczerego serca na pewno się spełnią.

Do przekazywania sobie nawzajem życzeń przykładano zatem dużą wagę, a ich składanie wiązało się z przestrzeganiem kilku zasad. Mianowicie dzieci składały życzenia noworoczne rodzicom, panowie sługom, młodzi kawalerowie pannom, a bogaci ubogim. W czasach Stanisława Augusta Poniatowskiego życzenia noworoczne były tak bardzo istotne, że gospodarze wysyłali posłańców z listami, jeśli nie mogli złożyć komuś życzeń osobiście.

Najlepsze życzenia noworoczne przesyła…
W celu przesłania odpowiedzi na życzenia kliknij odpowiedni przycisk
W życzeniach noworocznych możesz użyć dobrowolnie podanych danych osobowych

Życzenia noworoczne dziś

Obecnie składamy sobie życzenia noworoczne podczas serdecznych spotkań rodzinnych czy uroczystych momentów spędzanych w grupie przyjaciół i związanych z obchodzeniem nocy sylwestrowej. Z okazji Nowego Roku najczęściej życzymy zdrowia, szczęścia, optymizmu i pogody ducha, spełnienia marzeń, a także tego, by nowy rok okazał się lepszy od tego, który właśnie mija. Życzenia noworoczne kończymy zazwyczaj okrzykiem: „Szczęśliwego Nowego Roku!”.

Często decydujemy się, by napisać życzenia noworoczne i wysłać je np. przez sms czy e-mail, rzadziej wypełniamy tradycyjne kartki świąteczne. Znajomym i rodzinie wysyłamy śmieszne życzenia, by podtrzymać tradycję i podarować bliskim odrobinę uśmiechu.

Przykładowe życzenia noworoczne

W Internecie znajdziemy dużo wierszyków, które mogą stać się życzeniami noworocznymi. Zamieszczamy kilka przykładów do wykorzystania:

Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok,
aby Was nie bolała głowa ani bok.

Zbliżający się nowy rok 2023 niesie nadzieję
na spokój, życzliwość i spełnienie marzeń.
W te najpiękniejsze w roku chwile
składam najlepsze życzenia
samych dobrych i radosnych dni
oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Stary rok mija, nowy nadchodzi.
Niech więc w spełnione marzenia obrodzi.
Niechaj Twój los się faktycznie odmieni,
życzę Ci światła, co życie przemieni.

Stary rok się w nowy zmienia, prosto z serca ślę życzenia.
Żyjcie swobodnie, wygodnie i pogodnie!

Kiedy Nowy Rok nadchodzi
kieliszeczek nie zaszkodzi,
łyczek piwa, łyczek wódki
i odejdą Twoje smutki.
Czas dziś opić wszelkie troski,
Nowy Rok będzie beztroski!

Kartka świąteczna zawierająca życzenia noworoczne
Noworoczne życzenia przesyłane do klientów w stopce mogą zawierać adresy skrzynek mailowych naszej firmy
Szczegóły przetwarzania danych w życzeniach znajdziesz w politykach przetwarzania danych osobowych

Dlaczego „do siego”?

Noworoczne życzenia często zawierają zwrot „Do siego roku!”, który oznacza „Do tego (nadchodzącego) roku!”, a więc jest to stwierdzone inaczej życzenie, byśmy w sile i dobrym zdrowiu przetrwali nadchodzący nowy rok i w podobnym gronie spotkali się w kolejnym.

Noworoczne zabawy i zwyczaje

W niektórych regionach Polski do dziś zachowały się tradycyjne zwyczaje i obrzędy związane z powitaniem Nowego Roku. Do szczęśliwych wspomnień można zaliczyć nocne wyprawy do lasu po tzw. nowy rok, czyli gałązki dębu symbolizującego siłę, sosny – oznaczającej urodę oraz jałowca – symbolu zdrowia. Przechowuje się je w domach i budynkach gospodarczych przez cały następny rok.

Utarło się powiedzenie „Jaki Nowy Rok, taki cały rok”, w związku z czym 1 stycznia jest obchodzony jako dzień bliskości i rodzinnego ciepła. Staramy się go przeżyć w zgodzie i dobrej atmosferze z najważniejszymi osobami, którymi warto się otaczać w szczególnych chwilach życia.

Noworoczne życzenia dla klientów i współpracowników

Bardzo miłym zwyczajem pozostaje przesyłanie przez przedstawicieli firm do klientów i współpracowników noworocznych wiadomości zawierających życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i szczęścia w nowym roku. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok są także doskonałą okazją, by podziękować za dotychczasową współpracę, a kolegom z pracy przypomnieć, że nie ma rzeczy niemożliwych, a następny rok niesie nadzieję na lepsze jutro, o które warto walczyć.

Przy okazji przesyłania noworocznych wiadomości z życzeniami trzeba jednak pamiętać o politykach przetwarzania danych osobowych, zwłaszcza gdy wysyłamy wiadomości do wielu adresatów. Pamiętajmy, by przy zbiorczych mailach ukrywać adresy skrzynek mailowych naszych odbiorców.

Życzenia noworoczne 2022

Zamieszczamy dodatkową garść tekstów, które warto wykorzystać w życzeniach z okazji nadchodzącego Nowego Roku:

Niech Nowy Rok przyniesie dużo radości,
Miłości, spełnienia wszystkich marzeń,
Siły do tego, by wciąż marzyć
I codziennie na nowo szukać sensu życia.
W nowym roku wielu szczęśliwych chwil,
Samych dobrych wiadomości, zdrowia, szczęścia, pomyślności.

Bliscy bliskim zdrowia życzą
I na dobre słowo liczą.
Tobie, Kochanie, składam życzenia.
Niech Nowy Rok Twe spełni marzenia!

Na cały nadchodzący 2023 rok życzę:
Sukcesów zawodowych i prywatnych,
Samych właściwych decyzji, satysfakcji,
życiowego spełnienia i pomyślności.

W nadchodzącym nowym roku życzę mnóstwa uniesień,
przyjaznych twarzy, dobrych ludzi, odważnych planów.
Niech nie zabraknie miłości, radości i serdecznych objęć,
w których dobre chwile staną się radościami,
którymi warto się cieszyć przez cały 2023 rok.

Życzenia noworoczne to często treści publikowane w internecie
Życzenia noworoczne 2022
Niech Nowy Rok przyniesie moc radości

Jeśli potrzebujesz złożyć życzenia noworoczne klientom posługującym się językiem angielskim, niemieckim, francuskim lub innym, skontaktuj się z Biurem Tłumaczeń i Szkołą Językową Skrivanek Sp. z o.o. Pomożemy Ci przygotować w pełni poprawne noworoczne życzenia!

Posty powiązane

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.