biuro tłumaczeń skrivanek

Realizacja tłumaczeń dla francuskiej marki kosmetycznej, działającej na rynku międzynarodowym

tłumaczenia kreatywne

Biuro tłumaczeń Skrivanek jest częścią międzynarodowej grupy SKRIVANEK, działającej w 17 krajach na całym świecie oraz w 6 lokalizacjach na terenie Polski. Bogate doświadczenie i wieloletnia tradycja pozwalają nam na świadczenie usług tłumaczeniowych dla największych firm na świecie.

tłumaczenia kreatywne

Kilka miesięcy temu trafiła do nas znana marka produkująca kosmetyki najwyższej jakości – od perfum, preparatów do pielęgnacji skóry, po kosmetyki kolorowe. Historia tego luksusowego domu perfumeryjnego sięga 1828 roku. Marka w ciągu 195 lat stworzyła 1100 kompozycji zapachowych, z których wiele nadal pozostaje w produkcji. Firma ta aktualnie wchodzi w skład grupy Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH).

Klient zgłosił się z potrzebą profesjonalnych tłumaczeń kreatywnych dla swoich wyrobów – opisów produktów kosmetycznych, składników, instrukcji użytkowania, ale również dokumentacji wewnętrznej, prawnej i treści na stronę internetową. Marce zależało na nawiązaniu stałej współpracy z jednym dostawcą w ramach wszystkich obsługiwanych kombinacji językowych. Z uwagi na wyjątkową branżę, międzynarodowy zasięg i specyfikę działalności warunkiem współpracy była perfekcyjność przygotowanych tłumaczeń. W tym celu zostaliśmy poproszeni o wykonanie próbnego tłumaczenia w kilku kombinacjach językowych. Marce zależało również na korzystaniu z aplikacji umożliwiającej wysyłanie zleceń i globalnym dostępnie do wszystkich wykonanych tłumaczeń.

Nasze początkowe rozmowy opierały się w dużej mierze na poznaniu wymagań klienta. Ich celem była analiza specyfiki marki i dotychczasowych doświadczeń klienta przy współpracy z poprzednimi biurami tłumaczeń. Otrzymaliśmy bardzo precyzyjne wytyczne dotyczące warunków obsługi, wymaganej jakości oraz zakresu realizowanych usług.

Na prośbę klienta wykonaliśmy próbne tłumaczenia w następujących kombinacjach językowych: angielskim, polskim, rumuńskim, słowackim i węgierskim. Na podstawie otrzymanych próbek firma oceniła jakość przygotowanych tłumaczeń. Na podstawie pozyskanego feedbacku stworzyliśmy stałą, dedykowaną grupę tłumaczy, spełniających jakościowe wymagania marki. Zostali oni zaakceptowani przez klienta.

Kolejny etap rozmów wiązał się ze stworzeniem indywidualnej oferty cenowej, obejmującej wskazane języki. Przygotowany cennik dotyczył również dodatkowych usług tłumaczeniowych, do których należały korekty językowe: niezależna weryfikacja i korekta native speakera oraz obróbka graficzna DTP. Nasza propozycja cenowa również została zaakceptowana przez klienta.

Kolejnym z warunków rozpoczęcia współpracy było zapewnienie pracownikom firmy dostępu do Portalu Klienta, aplikacji umożliwiającej wgląd do przygotowanych wycen, zleceń w realizacji, plików z wykonanymi tłumaczeniami oraz wystawionych faktur. Zgodnie z życzeniem klienta w portalu uruchomiona została opcja przygotowania wyceny wraz z wysyłką plików do tłumaczenia oraz możliwością akceptacji kosztorysu. Klient poprzez portal może również kontaktować się z działem współpracy z klientami. Na prośbę firmy przygotowano i uruchomiono 5 osobnych kont dla jej pracowników współpracujących bezpośrednio ze Skrivankiem.

Z uwagi na specyfikę powierzanych nam dokumentów istotną kwestią było zachowanie poufności i bezpieczeństwa informacji. W tej kwestii oparliśmy się m.in. o nasze Ogólne Warunki Współpracy oraz certyfikat ISO 27001. Na prośbę marki stworzyliśmy również stały zespół składający się z naszych pracowników: kierowników projektu oraz opiekuna klienta, którzy znając wymagania i oczekiwania firmy, mogą sprawnie koordynować realizację składanych zamówień.

Zaproponowane rozwiązania, udokumentowane doświadczenie, przedstawiona oferta cenowa, dostęp do Portalu Klienta, ale przede wszystkim ocena próbnych tłumaczeń zostały zaakceptowane przez klienta, który wyraził chęć nawiązania współpracy. W ciągu minionych kilku miesięcy wykonaliśmy dla niego kilkadziesiąt projektów tłumaczeniowych.

Jeśli szukają Państwo zaufanego partnera, który potrafi zapewnić obsługę międzynawowej korporacji, zapraszamy do kontaktu z nami! Duże doświadczenie, kompleksowość świadczonych usług, ale przede wszystkim zaangażowanie w obsługę Państwa projektów pozwala nam sprostać nawet najbardziej skomplikowanym wymaganiom.

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.