biuro tłumaczeń skrivanek

Tłumaczenie ustne dla firmy z branży militarnej

tłumaczenia militarne

Spotkania biznesowe, dyskusje na szczeblu międzynarodowym, konferencje naukowe, rozmowy polityków to sytuacje, w których często zachodzi potrzeba skomunikowania ze sobą osób posługujących się różnymi językami. Rozwiązaniem pozwalającym porozumieć się stronom w takiej sytuacji jest obecność tłumacza konsekutywnego, który przełoży wypowiedź mówcy z jednego języka na drugi. Ten format jest popularny zwłaszcza na spotkaniach z wielojęzyczną publicznością, podczas których możliwe jest zadawanie pytań.

tłumaczenia militarne

Tłumaczenie konsekutywne, zwane również tłumaczeniem następczym, to obok przekładu symultanicznego jedna z dwóch podstawowych form tłumaczeń ustnych. Prelegent dzieli wypowiedź na mniejsze lub większe fragmenty, a w powstałych przerwach tłumacz wykonuje przekład. W praktyce wygląda to tak, że tłumacz stoi lub siedzi obok prowadzącego wykład – słucha go i jednocześnie robi notatki, aby później możliwie najwierniej oddać treść wykładu. Zaletą tego typu usługi jest możliwość interakcji – w przypadku takiej formy tłumaczenia jest bowiem czas na wtrącenia lub pytania z sali. Ten rodzaj tłumaczenia jest też tańszy od formy symultanicznej.

Kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę z firmą związaną ściśle z zagranicznym kontrahentem w sektorze rządowym, obronnym i komercyjnym. Wprawdzie potrzeby klienta ograniczają się do tłumaczeń w obrębie dwóch kombinacji językowych, niemniej jednak treść zawiera bardzo specjalistyczne słownictwo.

Nasz klient, jako jeden z delegatów, brał udział w XXXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO i poprosił nas o wsparcie w postaci tłumaczenia konsekutywnego podczas wystąpień i spotkań biznesowych.
Problematyka wyboru tłumacza nie opierała się jedynie na tematyce, ale też złych doświadczeniach klienta przy wcześniejszej pracy z tłumaczami oraz świadczonymi przez nich usługami. Mieliśmy świadomość, że w tym przypadku kwestia zaufania tłumaczowi przez klienta jest kluczowa i musimy znaleźć i dopasować właściwego dostawcę, aby w pełni sprostał wymogom stawianym przez klienta. Tłumacz musiał dysponować branżową wiedzą i słownictwem podczas wydarzenia pod patronatem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Dzięki w pełni profesjonalnemu podejściu kierownika projektu, po uprzedniej konsultacji z opiekunem klienta, zapadły ustalenia o wyselekcjonowaniu spośród grona naszych tłumaczy kilku spełniających wszystkie wymagania oraz mających doświadczenie w podobnych wydarzeniach. Z każdym z tłumaczy zorganizowaliśmy krótkie spotkanie, aby dokonać jak najwłaściwszego wyboru, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Dostawca, który został przez nas wybrany, od wielu lat bywa na targach MSPO, w związku z czym jest zaznajomiony z tematyką, panującą tam atmosferą oraz etykietą. Zapewnił nas, że w czasie wymaganym przez klienta będzie w pełnej gotowości do służenia wsparciem, mimo iż agenda spotkań powstawać miała na bieżąco.

Każdorazowo po wykonanym już zleceniu weryfikujemy jego jakość. Spotkaliśmy się z niezwykle pozytywną opinią klienta, w której wspomniał, iż nasz tłumacz wykazał się niezwykłą kulturą osobistą, profesjonalizmem oraz otwartością. Zadowolenie klienta jest dla nas bardzo istotne – takie sytuacje są bardzo satysfakcjonujące i motywują nas do świadczenia przez nas usług na coraz wyższym poziomie.

Podczas niemal 30-letniej obecności na rynku realizowaliśmy tysiące tłumaczeń ustnych. Odbywały się one zarówno stacjonarnie, jak i telefonicznie czy szczególnie w ostatnich latach, także on-line. Zdarzały się sytuacje, kiedy nie było możliwe zastosowanie nagłośnienia, i tylko dzięki doświadczeniu tłumacza w pracy z głosem wszyscy goście mogli usłyszeć tłumaczenie. Zdarzały się także wydarzenia, jak na przykład szkolenia, podczas których tłumaczenie musiało być przekazywane szeptem.

Dla każdego klienta jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie, a nasze działania opierają się o wszelkie założenia związane z bezpieczeństwem informacji oraz poufnością danych.

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.