9786
Skrivanek Włocławek:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 58 307 44 46

GSM: +48 603 546 900

E-mail: niebieski@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Włocławek

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Włocławku to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes we Włocławku

Włocławek jest ważnym ośrodkiem przemysłowym położonym w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Szczególnie silnie rozwinął się tu przemysł energetyczny i chemiczny, z takimi firmami, jak Anvil czy Orlen, na co wpływ miała między innymi bogata infrastruktura Włocławka i okolic, zwłaszcza tłocznia gazu, powstała niedaleko miasta, w pobliżu krzyżujących się w tym miejscu magistrali gazowych. Swoje zakłady mają tu także ważni inwestorzy z branży budowlanej, na przykład Prefabet Kluczbork, Solvay Advanced Silicas i Budizol, oraz spożywczej — Bakalland. Ponadto zachętą do inwestowania we Włocławku jest między innymi działająca tu ponad 33-hektarowa Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego, będąca podstrefą Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Atrakcje we Włocławku

Włocławek to położona nad Wisłą historyczna stolica Kujaw, której początki sięgają czasów Bolesława Chrobrego. Najważniejsze zabytki tego miasta znajdują się na placu Kopernika. Najstarszym i najcenniejszym z nich jest gotycka katedra Wniebowzięcia NMP, gdzie można zobaczyć między innymi najstarsze polskie witraże kościelne. Znajdują się tu także gotycki kościół św. Witalisa (otwarty dla zwiedzających tylko kilka razy w roku) i budynki Wyższego Seminarium Duchownego, dawnej szkoły katedralnej, do której uczęszczał Mikołaj Kopernik, a także pomnik słynnego astronoma. Będąc we Włocławku, warto również odwiedzić zbudowany na miejscu średniowiecznego zamku XVIII-wieczny pałac biskupi, wstąpić do Czarnego Spichrza, obecnie miejsca licznych wydarzeń kulturalnych, zobaczyć barokowy kościół św. Jana Chrzciciela i zespół klasztorny Ojców Franciszkanów z XVII wieku oraz skorzystać z oferty Centrum Kultury Browar B mieszczącego się w byłym XIX-wiecznym browarze. Chwilę odpoczynku zapewnią znajdujące się w mieście liczne tereny zielone — między innymi najstarszy zabytkowy park im. H. Sienkiewicza czy rezerwat przyrody, a dla miłośników sportów wodnych idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku będzie tzw. „morze włocławskie” — największe sztuczne jezioro w Polsce, i znajdująca się nad nim marina.

Muzea i instytucje kulturalne we Włocławku

Będąc we Włocławku, koniecznie trzeba zobaczyć niezwykle ciekawe zbiory Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, między innymi bogatą kolekcję fajansu, interesujące eksponaty historyczne, przykłady malarstwa polskiego, rzeźby, grafiki i rysunku pochodzące nawet z XVI wieku. Odziałem muzeum jest również Skansen w Kłóbce, prezentujący kulturę i sztukę ludową Kujaw. Cenne eksponaty znajdziemy także w zbiorach Muzeum Diecezjalnego.

http://www.wloclawek.pl/pl/