Profesjonalne usługi językowe dla Ciebie
oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
1

  Firma / Imię i nazwisko(*)
  Numer telefonu
  Adres email (*)
  Miasto

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?  isolp

  Gwarancja jakości
  i poufności informacji
  potwierdzone 4
  certyfikatami ISO

  bulblp

  Tłumaczymy dokumenty
  w dowolnym formacie
  na ponad 100 języków

  callp

  99% naszych klientów
  otrzymuje wycenę
  zleconego tłumaczenia
  w ciągu 15 minut

  }}

  Pn-Pt: 8:00 – 19:00

  Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Wałbrzychu to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

  Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

  Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych, sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

  Tłumaczenia: Wałbrzych

  Biznes w Wałbrzychu

  Wałbrzych był dawniej jednym z głównych ośrodków górnictwa w Zagłębiu Dolnośląskim. Obecnie działa tu jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie fabryk porcelany – Porcelana Krzysztof. Zaś na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jednej z najdynamiczniej rozwijających się w kraju, swoje siedziby ma wiele firm przemysłowo-handlowych. Rozwijają się między innymi sektory: budowlany, motoryzacyjny, włókienniczy, elektroniczny, spożywczy.

  Atrakcje w Wałbrzychu

  Historia Wałbrzycha sięga średniowiecza. W mieście można zatem znaleźć liczne zabytki. Najciekawsze z nich to: Zamek Książ (dawniej nazywany perłą Śląska lub zamkiem z bajki) – jeden z największych zamków w Europie, palmiarnia – znajdująca się nieopodal zamku i pełniąca kiedyś rolę zimowego ogrodu, otoczony zabytkowymi kamieniczkami rynek, pałac Czettritzów, Kolegiata Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów. W Wałbrzychu działa znany ośrodek hodowli koni rasy śląskiej i półkrwi angielskiej i uznany ośrodek jeździecki Stado Ogierów Książ. Miasto położone jest w Górach Wałbrzyskich, niedaleko znajdują się też Góry Kamienne i Góry Sowie. Dzięki temu w Wałbrzychu i jego bezpośrednich okolicach liczne atrakcje znajdą dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku. Te atrakcje to: rozbudowana sieć szlaków turystycznych (szczególnie w Książańskim Parku Krajobrazowym), trasy rowerowe, wyciągi narciarskie. W mieście działa też Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój.

  Muzea i instytucje kulturalne w Wałbrzychu

  Na terenie zamkniętej kopalni Julia w Wałbrzychu znajduje się Park Wielokulturowy Stara Kopalnia. Jest to jedna z największych atrakcji turystyki poprzemysłowej w Polsce. Obejrzeć tam można zabytkowe budynki kopalniane i urządzenia górnicze. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wieże wyciągowe szybów kopalnianych, łaźnię górniczą i wybudowany w XIX wieku budynek kotłowni. Na terenie innej kopalni – kopalni Teresa – swoją siedzibę ma Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych (właścicielem muzeum jest kierowca rajdowy Jerzy Mazur). W mieście znajdziemy również Muzeum Porcelany. Mieści się ono w zabytkowym Pałacu Albertich i można w nim podziwiać cenne kolekcje porcelany śląskiej i europejskiej.

  http://cit.walbrzych.pl/
  https://um.walbrzych.pl/pl/

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.