6902
Skrivanek Wałbrzych:
tłumaczenia pisemne i ustne


GSM: +48 607 190 111

E-mail: zielony@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Wałbrzych

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Wałbrzychu to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Wałbrzychu

Wałbrzych był dawniej jednym z głównych ośrodków górnictwa w Zagłębiu Dolnośląskim. Obecnie działa tu jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie fabryk porcelany – Porcelana Krzysztof. Zaś na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jednej z najdynamiczniej rozwijających się w kraju, swoje siedziby ma wiele firm przemysłowo-handlowych. Rozwijają się między innymi sektory: budowlany, motoryzacyjny, włókienniczy, elektroniczny, spożywczy.

Atrakcje w Wałbrzychu

Historia Wałbrzycha sięga średniowiecza. W mieście można zatem znaleźć liczne zabytki. Najciekawsze z nich to: Zamek Książ (dawniej nazywany perłą Śląska lub zamkiem z bajki) – jeden z największych zamków w Europie, palmiarnia – znajdująca się nieopodal zamku i pełniąca kiedyś rolę zimowego ogrodu, otoczony zabytkowymi kamieniczkami rynek, pałac Czettritzów, Kolegiata Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów. W Wałbrzychu działa znany ośrodek hodowli koni rasy śląskiej i półkrwi angielskiej i uznany ośrodek jeździecki Stado Ogierów Książ. Miasto położone jest w Górach Wałbrzyskich, niedaleko znajdują się też Góry Kamienne i Góry Sowie. Dzięki temu w Wałbrzychu i jego bezpośrednich okolicach liczne atrakcje znajdą dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku. Te atrakcje to: rozbudowana sieć szlaków turystycznych (szczególnie w Książańskim Parku Krajobrazowym), trasy rowerowe, wyciągi narciarskie. W mieście działa też Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój.

Muzea i instytucje kulturalne w Wałbrzychu

Na terenie zamkniętej kopalni Julia w Wałbrzychu znajduje się Park Wielokulturowy Stara Kopalnia. Jest to jedna z największych atrakcji turystyki poprzemysłowej w Polsce. Obejrzeć tam można zabytkowe budynki kopalniane i urządzenia górnicze. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wieże wyciągowe szybów kopalnianych, łaźnię górniczą i wybudowany w XIX wieku budynek kotłowni. Na terenie innej kopalni – kopalni Teresa – swoją siedzibę ma Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych (właścicielem muzeum jest kierowca rajdowy Jerzy Mazur). W mieście znajdziemy również Muzeum Porcelany. Mieści się ono w zabytkowym Pałacu Albertich i można w nim podziwiać cenne kolekcje porcelany śląskiej i europejskiej.

http://cit.walbrzych.pl/

https://um.walbrzych.pl/pl/