Profesjonalne usługi językowe dla Ciebie
oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
1

  Firma / Imię i nazwisko(*)
  Numer telefonu
  Adres email (*)
  Miasto

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?  isolp

  Gwarancja jakości
  i poufności informacji
  potwierdzone 4
  certyfikatami ISO

  bulblp

  Tłumaczymy dokumenty
  w dowolnym formacie
  na ponad 100 języków

  callp

  99% naszych klientów
  otrzymuje wycenę
  zleconego tłumaczenia
  w ciągu 15 minut

  }}

  Pn-Pt: 8:00 – 19:00

  Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Tarnowie to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

  Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

  Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych, sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

  Tłumaczenia: Tarnów

  Biznes w Tarnowie

  Białystok to stolica Podlasia i największy ośrodek północno-wschodniej Polski. Miasto szybko się rozwija i przyciąga inwestorów z różnych branż dzięki położeniu na przecięciu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych (w tym planowanych Rail Baltica i Via Carpatia), znacznemu zapleczu naukowemu i edukacyjnemu oraz licznym ułatwieniom dla biznesu (na przykład specjalnej strefie ekonomicznej). Kwitnie tu przetwórstwo spożywcze, przemysł elektromaszynowy i tekstylny, a także przemysł oparty na nowoczesnych technologiach (automatyce sterowanej lub technologiach informacyjnych). Inwestycje oparte na nowoczesnych technologiach są wspierane przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz utworzony przy Politechnice Białostockiej ośrodek badawczy Inno-Eko-Tech, w którym główny przedmiot zainteresowania stanowią odnawialne źródła energii.

  Atrakcje w Tarnowie

  Uznany za polski biegun ciepła Tarnów to piękne, zabytkowe miasto położone w centrum Galicji. Liczne i wyjątkowe zabytki miejskie to pamiątki po władających Tarnowem na przestrzeni wieków słynnych rodach szlacheckich, m.in. Tarnowskich, Ostrogskich czy Sanguszków, oraz mieszkających tu Niemcach, Cyganach, Żydach czy Szwedach. Najcenniejszym skarbem Tarnowa jest Stare Miasto, zwane „perłą renesansu”. Znajdziemy tu monumentalną bazylikę katedralną Narodzenia NMP z najwyższymi w Europie pomnikami nagrobkami rodu Tarnowskich i Ostrogskich oraz wspaniały ratusz i bogate kamienice mieszczańskie. Warto również zobaczyć znajdujące się na pobliskiej Górze św. Marcina ruiny wspaniałego zamku rodu Tarnowskich i drewnianą, bogato rzeźbioną Bramę Seklerską. Stanowi ona dar Siedmiogrodzkiego Stowarzyszenia Światowego Związku Węgrów z okazji 170. rocznicy bitwy pod Ostrołęką, w której walczył urodzony w Tarnowie Józef Bem. Będąc w tym mieście należy także zwrócić uwagę na zabytki kultury żydowskiej: mykwę — rytualną łaźnię żydowską w stylu mauretańskim — czy kirkut — cmentarz żydowski, jeden z największych i najlepiej zachowanych na południu Polski. Ponadto w najbliższej okolicy Tarnowa znajdują się warte odwiedzenia drewniane kościoły, w tym najcenniejszy w Skrzyszowie i Rzepienniku Biskupim, czy „skamieniałe miasto” w Ciężkowicach.

  Muzea i instytucje kulturalne w Tarnowie

  Największym muzeum w Tarnowie jest Muzeum Okręgowe, mieszczące się w dziewięciu historycznych placówkach, gdzie prezentowana jest historia i kultura Tarnowa i jego okolic: w ratuszu znajdują się zbiory dzieł sztuki zebrane przez związanych z regionem książąt Sanguszków, w Muzeum Etnograficznym zobaczymy jedyną w Europie stałą ekspozycję poświęconą Romom, na dworcu PKP —fragmenty Panoramy siedmiogrodzkiej. Oprócz tego w Wierzchosławicach znajduje się Muzeum Wincentego Witosa, a w Nowym Wiśniczu, kolejnej filii Muzeum Okręgowego — muzeum pamiątek po Janie Matejce. W zabytkowych szesnastowiecznych budynkach otaczających katedrę mieści się natomiast Muzeum Diecezjalne — najstarsza tego typu placówka w Polsce.

  http://www.zsip.umt.tarnow.pl/

  http://www.tarnow.pl/

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.