6790
Skrivanek Tarnów:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 12 390 72 30

Tel.: +48 12 390 72 31

GSM: +48 603 333 042

E-mail: zielony@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Tarnów

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Tarnowie to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Tarnowie

Tarnów to druga co do wielkości aglomeracja w Małopolsce. Jest to ważny ośrodek gospodarczy, zwłaszcza w branżach chemicznej i elektromaszynowej, a także mechatronice i przetwórstwie metali. Rozwija się tu również przetwórstwo spożywcze, logistyka oraz branża IT. Do największych zakładów przemysłowych w mieście należą: Grupa Azoty SA, ATB Tamel SA, Steinhof, Lenze i Beckers. Położenie na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków handlowych z zachodu na wschód i z północy na południe czyni to miasto bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Ponadto do lokaty kapitału w tym miejscu zachęcają dostęp do pracowników wykształconych w kierunkach technicznych, korzystne otoczenie biznesowe, tworzone między innymi poprzez działania Tarnowskiego Klastra Przemysłowego — zarządzającego wszystkimi terenami inwestycyjnymi w mieście ulokowanymi w czterech parkach przemysłowych — oraz funkcjonująca tu podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie.

Atrakcje w Tarnowie

Uznany za polski biegun ciepła Tarnów to piękne, zabytkowe miasto położone w centrum Galicji. Liczne i wyjątkowe zabytki miejskie to pamiątki po władających Tarnowem na przestrzeni wieków słynnych rodach szlacheckich, m.in. Tarnowskich, Ostrogskich czy Sanguszków, oraz mieszkających tu Niemcach, Cyganach, Żydach czy Szwedach. Najcenniejszym skarbem Tarnowa jest Stare Miasto, zwane „perłą renesansu”. Znajdziemy tu monumentalną bazylikę katedralną Narodzenia NMP z najwyższymi w Europie pomnikami nagrobkami rodu Tarnowskich i Ostrogskich oraz wspaniały ratusz i bogate kamienice mieszczańskie. Warto również zobaczyć znajdujące się na pobliskiej Górze św. Marcina ruiny wspaniałego zamku rodu Tarnowskich i drewnianą, bogato rzeźbioną Bramę Seklerską. Stanowi ona dar Siedmiogrodzkiego Stowarzyszenia Światowego Związku Węgrów z okazji 170. rocznicy bitwy pod Ostrołęką, w której walczył urodzony w Tarnowie Józef Bem. Będąc w tym mieście należy także zwrócić uwagę na zabytki kultury żydowskiej: mykwę — rytualną łaźnię żydowską w stylu mauretańskim — czy kirkutcmentarz żydowski, jeden z największych i najlepiej zachowanych na południu Polski. Ponadto w najbliższej okolicy Tarnowa znajdują się warte odwiedzenia drewniane kościoły, w tym najcenniejszy w Skrzyszowie i Rzepienniku Biskupim, czy „skamieniałe miasto” w Ciężkowicach.

Muzea i instytucje kulturalne w Tarnowie

Największym muzeum w Tarnowie jest Muzeum Okręgowe, mieszczące się w dziewięciu historycznych placówkach, gdzie prezentowana jest historia i kultura Tarnowa i jego okolic: w ratuszu znajdują się zbiory dzieł sztuki zebrane przez związanych z regionem książąt Sanguszków, w Muzeum Etnograficznym zobaczymy jedyną w Europie stałą ekspozycję poświęconą Romom, na dworcu PKP —fragmenty Panoramy siedmiogrodzkiej. Oprócz tego w Wierzchosławicach znajduje się Muzeum Wincentego Witosa, a w Nowym Wiśniczu, kolejnej filii Muzeum Okręgowego — muzeum pamiątek po Janie Matejce. W zabytkowych szesnastowiecznych budynkach otaczających katedrę mieści się natomiast Muzeum Diecezjalne — najstarsza tego typu placówka w Polsce.

http://www.zsip.umt.tarnow.pl/

http://www.tarnow.pl/