6825
Skrivanek Rybnik:
tłumaczenia pisemne i ustne


GSM: +48 601 741 999

E-mail: zielony@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Rybnik

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Rybniku to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Rybniku

Rybnik to jedno ze śląskich miast, które wykorzystało swoją szansę na pomyślną restrukturyzację. Świadczą o tym czołowe miejsca zajmowane przez Rybnik w ogólnopolskich i międzynarodowych rankingach atrakcyjności inwestycyjnej. W mieście działają kopalnie węgla kamiennego (Chwałowice i Jankowice) i elektrownia. Jednak prężnie rozwijają się również nowoczesne dziedziny przemysłu. W mieście swoje siedziby mają między innymi przedsiębiorstwa z branż: motoryzacyjnej (Tenneco, Inc.), elektronicznej (Solar Polska), IT (ALAN Systems, Gravitec). Atrakcyjność inwestycyjna miasta i całej aglomeracji górnośląskiej wciąż przyciąga kolejne firmy.

Atrakcje w Rybniku

Rybnik to prawdziwa oaza zieleni. Tytuł najbardziej zielonego miasta w Polsce, zwanego w okresie międzywojennym miastem kwiatów i ogrodów, zapewniły Rybnikowi liczne parki i zieleńce. Wymienić warto najstarszy park miejski Kozie Góry (który rybniczanie nazywają Hazynhajdą, czyli łąką Haasego – inicjatora powstania parku) oraz park tematyczny nad Nacyną. Wśród zieleni odszukać można ciekawe pamiątki przeszłości. Są to między innymi: zabytkowe kamienice, wiele razy przebudowywany średniowieczny zamek książęcy, Bazylika św. Antoniego, rynek, zabytkowa kopalnia Ignacy, na terenie której znajdują się dwie parowe maszyny wyciągowe szybów kopalnianych z początku XX wieku oraz dawna wieża ciśnień (dziś punkt widokowy). Dzięki swojemu położeniu wśród lasów dawnej Puszczy Śląskiej Rybnik zapewnia doskonałe warunki amatorom aktywnego spędzania czasu. Ciągnące się przez wiele kilometrów szlaki piesze przebiegają przez najpiękniejsze tereny miejskie i pozamiejskie (na przykład Park Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych czy okolice Zalewu Rybnickiego). Na terenie samego miasta wytyczono ponad sto kilometrów tras rowerowych.

Muzea i instytucje kulturalne w Rybniku

W znajdującym się na rynku ratuszu swoją siedzibę ma Muzeum w Rybniku. Mieszczą się w nim zbiory dotyczące dziejów i kultury miasta oraz regionu. Natomiast w zabytkowej kopalni Ignacy-Hoym obejrzeć można eksponaty związane z historią i kulturą górnictwa. Warto wyjechać kawałek za Rybnik i udać się do pobliskich Rud Śląskich. Działa tam zabytkowa stacja kolei wąskotorowej. Można przejechać się pociągiem turystycznym lub drezyną oraz obejrzeć zabytkowe lokomotywy.

https://old.rybnik.eu