6750
Skrivanek Ruda Śląska:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 32 733 81 20

Tel.: +48 32 733 81 21

GSM: +48 601 741 999

E-mail: zielony@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Ruda Śląska

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Rudzie Śląskiej to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska jest położona w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Przez wiele lat opierała swój rozwój na przemyśle górniczym i wciąż pozostaje największym miastem górniczym w Unii Europejskiej (działająca tu kopalnia Halemba to jedna z największych w kraju). Jednak obecnie w gospodarce Rudy Śląskiej zaczynają dominować takie branże jak: obróbka metali, automatyka przemysłowa, przemysł poligraficzny. Na atrakcyjność miasta dla nowych inwestycji wpływa położenie w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych, dobrze rozwinięta infrastruktura i ogromny rynek zbytu aglomeracji górnośląskiej.

Atrakcje w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska składa się z wielu dzielnic, które do 1950 roku rozwijały się jako odrębne miejscowości. Miasto pełne jest ciekawych krajobrazów industrialnych. Interesującymi przykładami kolonii robotniczych są: wybudowane w 1880 roku dla pracowników pobliskiej Huty Pokój osiedle Kaufhaus (z położonym w centrum monumentalnym domem handlowym Kaufhaus), znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki jedna z najstarszych na Górnym Śląsku kolonia robotnicza Ficinus, kolonia robotnicza Karol Emanuel. Inne warte uwagi poprzemysłowe zabytki to na przykład wielki piec Huty Pokój, szyb Andrzej czy dworzec Ruda Chebzie. W Rudzie Śląskiej warto również zobaczyć polskie schrony bojowe Obszaru Warownego „Śląsk” z czasów II wojny światowej oraz zabytkowe kościoły, między innymi Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, neogotycki Kościół Trójcy Przenajświętszej i Kościół św. Marii Magdaleny.

Muzea i instytucje kulturalne w Rudzie Śląskiej

Będąc w Rudzie Śląskiej, warto odwiedzić Muzeum Miejskie. Znajdują się w nim zbiory dotyczące przede wszystkim regionalnych tradycji oraz historii Rudy Śląskiej i okolicznych miejscowości (na przykład eksponaty dotyczące trzech powstań śląskich). Innym ciekawym obiektem jest Muzeum PRL-u. Mieści się w popegeerowskich zabudowaniach i można w nim obejrzeć: liczne archiwalia, kolekcję plakatów socrealistycznych, pomników oraz pojazdów.

https://rudaslaska.com.pl