Profesjonalne usługi językowe dla Ciebie
oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
1

  Firma / Imię i nazwisko(*)
  Numer telefonu
  Adres email (*)
  Miasto

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?  isolp

  Gwarancja jakości
  i poufności informacji
  potwierdzone 4
  certyfikatami ISO

  bulblp

  Tłumaczymy dokumenty
  w dowolnym formacie
  na ponad 100 języków

  callp

  99% naszych klientów
  otrzymuje wycenę
  zleconego tłumaczenia
  w ciągu 15 minut

  }}

  Pn-Pt: 8:00 – 19:00

  Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Kaliszu to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

  Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

  Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych, sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

  Tłumaczenia: Kalisz

  Biznes w Kaliszu

  Kalisz jest głównym ośrodkiem Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego, położonym w sercu aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Miasto to jest ważnym centrum przemysłu lotniczego, w tym produkcji maszyn i silników lotniczych. Przemysł lotniczy reprezentowany jest tu przez światowego lidera technologii silników do samolotów — Pratt & Whitney, a także przez inne firmy z tej branży (między innymi WSK PZL-Kalisz, Vac Aero, Hamilton, Meyer Tool). W Kaliszu powstał również klaster spożywczy skupiający między innymi producentów znanych, kojarzonych z miastem marek, takich jak majonez winiarski czy „Grześki”. Działają tu także firmy przemysłu odzieżowego (Big Star), włókienniczego (Runotex) czy też produkujące podzespoły AGD (New Plast, Schnee, RECO). W mieście funkcjonuje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  Atrakcje w Kaliszu

  Kalisz, drugie co do wielkości miasto Wielkopolski, jest uznawany za najstarsze miasto w Polsce (identyfikowany jako „Calisia” ze słynnego dzieła Ptolemeusza). Miejscowość ta to przede wszystkim jeden z najsłynniejszych i pierwszych grodów Piastowskich. Ślady wczesnopiastowskiego grodziska nad Prosną (częściowo zrekonstruowanego) można oglądać w dzielnicy Zawodzie, gdzie powstał rezerwat archeologiczny Kaliski Gród Piastów. Zabytkowe średniowieczne śródmieście Kalisza (powstałe po przeniesieniu miasta po upadku grodziska) to miejsce, gdzie również znajdziemy wiele cennych zabytków piastowskich. Jednym z najsłynniejszych z nich jest bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której znajduje się najstarsze na świecie sanktuarium św. Józefa, zwane polskim Nazaretem. Oprócz tego, będąc w Kaliszu, warto zwrócić także uwagę na kościół i klasztor oo. Paulinów, katedrę pw. św. Mikołaja oraz pozostałości miejskich murów obronnych z basztą „Dorotka”. W mieście tym znajduje się również jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków miejskich, założony na terenach ogrodów pojezuickich. Co więcej, Kalisz słynie ze spotkań teatralnych — tutaj swój teatr założył Wojciech Bogusławski — oraz z mostów — jest ich w mieści blisko trzydzieści. Na uwagę zasługuje w szczególności Most Kamienny, nazywany aleksandryjskim, najstarszy z mostów tego miasta.

  Muzea i instytucje kulturalne w Kaliszu

  Największe w mieście Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej prezentuje swoje bogate zbiory w kilku oddziałach. Oprócz rezerwatu archeologicznego w skład Kaliskiego Grodu Piastów na Zawodziu wchodzą też Centrum Rysunki i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza i Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie pod Kaliszem. Inną ciekawą placówką wartą odwiedzenia podczas pobytu w Kaliszu jest Muzeum im. G.J. Osiakowskich, prezentujące życie codzienne dawnych mieszkańców tego miasta.

  Źródło: https://www.bialystok.pl/

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.