Profesjonalne usługi językowe dla Ciebie
oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
1

  Firma / Imię i nazwisko(*)
  Numer telefonu
  Adres email (*)
  Miasto

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?  isolp

  Gwarancja jakości
  i poufności informacji
  potwierdzone 4
  certyfikatami ISO

  bulblp

  Tłumaczymy dokumenty
  w dowolnym formacie
  na ponad 100 języków

  callp

  99% naszych klientów
  otrzymuje wycenę
  zleconego tłumaczenia
  w ciągu 15 minut

  }}

  Pn-Pt: 8:00 – 19:00

  Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Jaworznie to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

  Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

  Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych, sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

  Tłumaczenia: Jaworzno

  Biznes w Jaworznie

  Liczące prawie 100 tysięcy mieszkańców Jaworzno to dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy i miasto o dużym potencjale inwestycyjnym. Niegdyś miejscowość ta kojarzona była jedynie z górnictwem, i chociaż jest ono nadal obecne w gospodarce miasta, dynamicznie rozwijają się tu również inne sektory przemysłu, a także handel i usługi. Sprzyja temu położenie Jaworzna w najbardziej uprzemysłowionym i zurbanizowanym regionie kraju, w pobliżu ważnych korytarzy transportowych i dwóch międzynarodowych lotnisk: w Krakowie i Katowicach. Wyróżniające się w Jaworznie branże to przede wszystkim od dawna już obecny w mieście przemysł energetyczny (między innymi należący do grupy Tauron Zespół Elektrowni Jaworzno) i chemiczny (Zakłady Chemiczne Organika-Azot). W mieście tym realizowane są także projekty polegające na tworzeniu infrastruktury dla rozwoju nowych przedsiębiorstw i usług, takie jak: Gospodarcza Brama Śląska, Jaworznicki Park Przemysłowo-Technologiczny czy strefa przemysłowa. Jaworzno podejmuje też skuteczne działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców, czego świadectwem są chociażby otrzymane nagrody w konkursie „Smart City”.

  Atrakcje w Jaworznie

  Na turystycznej mapie Jaworzna i jego najbliższych okolic znajduje się wiele ciekawych miejsc, które zainteresują poszukujących wypoczynku, rozrywki, edukacji i rekreacji. Do najbardziej interesujących zabytków historycznych w mieście należą: znajdująca się przy niezwykłym, trójkątnym Rynku Głównym kolegiata św. św. Wojciecha i Katarzyny z XVI z największym witrażem w Europie, neogotycki kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej, XIX-wieczny cmentarz żydowski oraz zabytki techniki, a wśród nich budynek dawnej rzeźni z końca XVIII w. w Ciężkowicach i pozostałości dawnych kolonii robotniczych. Na szczególną uwagę zasługują liczne atrakcje przyrodnicze miasta, a wśród nich: urokliwy rezerwat przyrody Dolina Żabnika oraz utworzone na terenach dawnych kamieniołomów — Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera i baza nurkowa „Koparki”. Popularnym ośrodkiem sportów wodnych i rekreacji jest też Zalew Sosina, a wśród miejskiej zieleni i w okolicznych lasach wytyczono wiele szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Miłośnikom kultury miasto oferuje natomiast szereg wydarzeń artystycznych, między innymi cykliczne koncerty (Festiwal Energii, Dni Muzyki „Jeunesses Musicale”, Dni Jaworzna), wystawy i spektakle teatralne.

  Muzea i instytucje kulturalne w Jaworznie

  W Muzeum Miasta Jaworzna zobaczymy między innymi eksponaty związane z kulturą i historią regionu oraz wystawy dotyczące górnictwa, dziejów jaworznickich Żydów i założonego tu przez Niemców w 1943 roku podobozu KL Auschwitz. Spośród innych tutejszych placówek kultury warto wymienić: Teatr Sztuk, orkiestrę kameralną „Archetti” czy orkiestrę rozrywkową „eM Band”.

  Źródło: http://www.um.jaworzno.pl/pl/

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.