6731
Skrivanek Jaworzno:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 32 733 81 20

Tel.: +48 32 733 81 21

GSM: +48 601 741 999

E-mail: zielony@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Jaworzno

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Jaworznie to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Jaworznie

Liczące prawie 100 tysięcy mieszkańców Jaworzno to dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy i miasto o dużym potencjale inwestycyjnym. Niegdyś miejscowość ta kojarzona była jedynie z górnictwem, i chociaż jest ono nadal obecne w gospodarce miasta, dynamicznie rozwijają się tu również inne sektory przemysłu, a także handel i usługi. Sprzyja temu położenie Jaworzna w najbardziej uprzemysłowionym i zurbanizowanym regionie kraju, w pobliżu ważnych korytarzy transportowych i dwóch międzynarodowych lotnisk: w Krakowie i Katowicach. Wyróżniające się w Jaworznie branże to przede wszystkim od dawna już obecny w mieście przemysł energetyczny (między innymi należący do grupy Tauron Zespół Elektrowni Jaworzno) i chemiczny (Zakłady Chemiczne Organika-Azot). W mieście tym realizowane są także projekty polegające na tworzeniu infrastruktury dla rozwoju nowych przedsiębiorstw i usług, takie jak: Gospodarcza Brama Śląska, Jaworznicki Park Przemysłowo-Technologiczny czy strefa przemysłowa. Jaworzno podejmuje też skuteczne działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców, czego świadectwem są chociażby otrzymane nagrody w konkursie „Smart City”.

Atrakcje w Jaworznie

Na turystycznej mapie Jaworzna i jego najbliższych okolic znajduje się wiele ciekawych miejsc, które zainteresują poszukujących wypoczynku, rozrywki, edukacji i rekreacji. Do najbardziej interesujących zabytków historycznych w mieście należą: znajdująca się przy niezwykłym, trójkątnym Rynku Głównym kolegiata św. św. Wojciecha i Katarzyny z XVI z największym witrażem w Europie, neogotycki kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej, XIX-wieczny cmentarz żydowski oraz zabytki techniki, a wśród nich budynek dawnej rzeźni z końca XVIII w. w Ciężkowicach i pozostałości dawnych kolonii robotniczych. Na szczególną uwagę zasługują liczne atrakcje przyrodnicze miasta, a wśród nich: urokliwy rezerwat przyrody Dolina Żabnika oraz utworzone na terenach dawnych kamieniołomów — Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera i baza nurkowa „Koparki”. Popularnym ośrodkiem sportów wodnych i rekreacji jest też Zalew Sosina, a wśród miejskiej zieleni i w okolicznych lasach wytyczono wiele szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Miłośnikom kultury miasto oferuje natomiast szereg wydarzeń artystycznych, między innymi cykliczne koncerty (Festiwal Energii, Dni Muzyki „Jeunesses Musicale”, Dni Jaworzna), wystawy i spektakle teatralne.

Muzea i instytucje kulturalne w Jaworznie

W Muzeum Miasta Jaworzna zobaczymy między innymi eksponaty związane z kulturą i historią regionu oraz wystawy dotyczące górnictwa, dziejów jaworznickich Żydów i założonego tu przez Niemców w 1943 roku podobozu KL Auschwitz. Spośród innych tutejszych placówek kultury warto wymienić: Teatr Sztuk, orkiestrę kameralną „Archetti” czy orkiestrę rozrywkową „eM Band”.

http://www.um.jaworzno.pl/pl/