6728
Skrivanek Grudziądz:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 58 307 44 46

GSM: +48 603 546 900

E-mail: niebieski@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Grudziądz

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Grudziądzu to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Grudziądzu

Prawie stutysięczny Grudziądz to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Wpływa na to zarówno dogodne położenie miasta blisko istotnych szlaków komunikacyjnych, w tym autostrady A1, dostępność dobrze skomunikowanych terenów inwestycyjnych z rozwiniętą infrastrukturą około biznesową, jak i atrakcyjna oferta Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Nie bez znaczenia dla inwestorów pozostaje także wysoki potencjał tutejszych kadry pracowniczej i rynku konsumenckiego. Ponadto w mieście tym działają duże centra logistyczne Rossmann i Geronimo Martins Dystrybucja, a na okolicznych terenach inwestycyjnych swoje zakłady ma wiele firmy z kapitałem zagranicznym, z takich sektorów przemysłu, jak branża papiernicza, spożywcza, chemiczna, elektromaszynowa czy metalowa.

Atrakcje w Grudziądzu

Malowniczo położony na prawym brzegu Wisły Grudziądz to jeden z najstarszych grodów ziemi chełmińskiej i Pomorza Nadwiślańskiego. Do najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście należy ulokowany na Skarpie Wiślanej zespół 20 ceglanych gotyckich spichrzy pochodzących z czasów, w których Grudziądz odgrywał ważną rolę w handlu rzecznym. Wśród wielu innych cennych zabytków warto tu zobaczyć średniowieczne Stare Miasto z bazyliką kolegiacką pw. św. Mikołaja i fragmentami murów obronnych, Górę Zamkową z pozostałą po zamku krzyżackim wieżą Klimek oraz zbudowaną z rozkazu króla Prus Fryderyka II cytadelę z przełomu XVIII i XIX wieku. Z kolei aktywny wypoczynek w Grudziądzu zapewniają liczne trasy piesze i rowerowe na terenie miasta, jak i w pobliskich Borach Tucholskich, a dla amatorów sportów wodnych, świetnym miejscem wypoczynku będą, znajdujące się granicach miasta, jeziora Rudnickie i Tarpno oraz jeziora i rzeki graniczących z Grudziądzem od wschodu i południa Pojezierzy Iławskiego i Chełmińskiego.

Muzea i instytucje kulturalne w Grudziądzu

Będąc w Grudziądzu, warto obejrzeć ekspozycje miejskiego muzeum, mieszczące się w kilku zabytkowych budynkach: dawnym klasztorze benedyktynek, Pałacu Opatek i spichrzach. Pośród bogatych zbiorów związanych z historią i kulturą miasta oraz ziemi chełmińskiej w muzeum znajdziemy na przykład średniowieczną biżuterię i znaleziska ze średniowiecznego gródka rycerskiego. Poza tym w muzealnej Galerii Współczesnego Malarstwa Pomorskiego zobaczymy dzieła czołowych artystów związanych z Pomorzem, na przykład Tymona Niesiołowskiego, a w Salach Tradycji Jazdy Polskiej zapoznamy się z dziejami i osiągnięciami Centrum Wyszkolenia Kawalerii, które mieściło się w tu w latach międzywojennych.