6090
Skrivanek Gdynia:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 58 307 44 46

GSM: +48 603 546 900

E-mail: niebieski@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Gdynia

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Gdyni to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych, sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Gdyni

„Miasto z morza i marzeń”, jak nazwał Gdynię Sławomir Kitowski (autor współczesnego albumu o mieście), to przede wszystkim znaczący i niezwykle wszechstronny port bałtycki oraz ośrodek gospodarki morskiej. Znajdują się w niej porty: pasażerski, handlowy, rybacki i wojenny, stocznie, agencje żeglugi oraz inne firmy związane z branżą morską, budową i remontem statków oraz transportem. Jako ważna część Trójmiasta, Gdynia jest również miejscem rozwoju innych dziedzin gospodarki. Dynamicznie kwitną tu zwłaszcza centra BPO (skrót od angielskiego Business Process Outsourcing – outsourcing nowoczesnych usług dla biznesu) oraz edukacja i turystyka, a w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym działają prężnie firmy z sektora zaawansowanych technologii.

Atrakcje w Gdyni

Razem z resztą Trójmiasta Gdynia przyciąga co roku rzesze turystów z Polski i zagranicy. Jej atrakcji nie trzeba zatem specjalnie zachwalać. Wystarczy przywołać: Skwer Kościuszki i Molo Południowe, przy którym cumują zabytkowe statki, torpedownię na Babich Dołach i port wojenny na Oksywiu, a także niezwykle popularne Akwarium Gdyńskie, gdzie można zobaczyć między innymi największą w Polsce rafę koralową i najmniejszego krokodyla świata. Atrakcję dla turystów i mieszkańców Gdyni stanowi również jeden z najstarszych w Polsce rezerwatów przyrody na Klifie Orłowskim, ale także drewniane molo w Orłowie, port jachtowy, bulwar nadmorski i piękne piaszczyste plaże. Gdynia jest również rajem dla miłośników żeglarstwa i nazywana bywa żeglarską stolicą Polski. To tutaj znajduje się największa w kraju marina i odbywa się wiele prestiżowych imprez żeglarskich, w tym międzynarodowe regaty i światowe zloty żaglowców, na które przybywają najpiękniejsze i największe jednostki. Co roku na kilka dni września Gdynia staje się stolicą polskiego kina. Odbywa się wtedy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, na który przyjeżdżają największe polskie gwiazdy.

Muzea i instytucje kulturalne w Gdyni

Najbardziej znane gdyńskie muzea znajdują się na wodzie. Są to przycumowane na stałe do nadbrzeża dwa zabytkowe statki-muzea. Pierwszym jest jeden z najpiękniejszych żaglowców – Dar Pomorza. Drugi to najstarszy zachowany niszczyciel na świecie – ORP Błyskawica, który wchodzi w skład Muzeum Marynarki Wojennej. Odwiedzając je można dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy na temat polskiej historii, dlatego stanowią obowiązkowy punkt programu zwiedzania miasta. Inne ciekawe muzeum mieści się w budynku dawnego Dworca Morskiego, z którego wyruszyły w świat setki tysięcy poszukujących lepszego losu Polaków. To nowoczesne Muzeum Emigracji, które opowiada historie takich wyjazdów, dokumentując je niezwykłymi eksponatami (jak na przykład makieta transatlantyka MS Batory). W Gdyni warto również odwiedzić Muzeum Motoryzacji prezentujące stylowe motocykle i samochody z lat 20. i 30. XX wieku, Manufakturę Bursztynu oraz interaktywne Centrum Nauki Experyment, gdzie można poczuć trzęsienie ziemi, skonstruować łazik kosmiczny i przeprowadzić wiele innych eksperymentów naukowych.

Źródło: http://www.investgdynia.pl

Źródło: http://gdynia.pl/