Profesjonalne usługi językowe dla Ciebie
oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
1

  Firma / Imię i nazwisko(*)
  Numer telefonu
  Adres email (*)
  Miasto

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?  isolp

  Gwarancja jakości
  i poufności informacji
  potwierdzone 4
  certyfikatami ISO

  bulblp

  Tłumaczymy dokumenty
  w dowolnym formacie
  na ponad 100 języków

  callp

  99% naszych klientów
  otrzymuje wycenę
  zleconego tłumaczenia
  w ciągu 15 minut

  }}

  Pn-Pt: 8:00 – 19:00

  Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Dąbrowie Górniczej to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

  Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

  Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych, sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

  Tłumaczenia: Dąbrowa Górnicza

  Biznes w Dąbrowie Górniczej

  Dąbrowa Górnicza to zajmujące największą powierzchnię miasto utworzonej w 2017 roku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na niezwykle atrakcyjne warunki do prowadzenia biznesu w Dąbrowie Górniczej składają się: położenie blisko ważnych szlaków drogowych, wykształcona kadra, ogromny rynek zbytu i liczne udogodnienia dla przemysłu (takie jak obecność specjalnej strefy ekonomicznej). W mieście zainwestowały liczące się firmy z branży hutnictwa i przemysłu koksowniczego, takie jak: ArcelorMittal Poland, ThyssenKrupp Energostal, Saint Gobain Glass Polska, CUTIRON Shared Service Centre Europe, Koksownia Przyjaźń, Stalprofil. Działają również przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej (Brembo, Saint Gobain Innovative Materials), budowlanej, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz elektronicznej i logistycznej. Swoją siedzibę w Dąbrowie Górniczej ma Polski Klaster Aluminium. Większość dużych producentów ulokowała swoje zakłady na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zaś w samym mieście działa szereg mikro, małych i średnich, często rodzinnych przedsiębiorstw.

  Atrakcje w Dąbrowie Górniczej

  Niewątpliwymi hitami turystycznymi Dąbrowy Górniczej są dwie atrakcje przyrodnicze. Pierwszą jest leżąca częściowo w obrębie miasta Pustynia Błędowska. To największy w Europie obszar, na którym znajdują się piaski i wydmy śródlądowe. Drugą jest Pojezierze Dąbrowskie, na które składają się cztery powstałe w miejscach dawnych wyrobisk piasku, położone w granicach miasta jeziora Pogoria. To najpopularniejsze w okolicy miejsca wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Poza tym warto tu zobaczyć XIX-wieczną neogotycką Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, stary młyn wodny nad Białą Przemszą, a także socrealistyczny Pałac Kultury Zagłębia, który do tej pory pełni rolę miejskiego centrum wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

  Muzea i instytucje kulturalne w Dąbrowie Górniczej

  Wielbiciele geologii oraz militariów będą niezwykle zadowoleni z wizyty w Muzeum Miejskim „Sztygarka”. W salach muzeum znajdują się ekspozycje dotyczące kultury i historii regionu Zagłębia Dąbrowskiego oraz bogate zbiory geologiczne, przyrodnicze i archeologiczne. Zwiedzając „Sztygarkę” można dowiedzieć się, że w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się polska metalurgia srebra i ołowiu. Znaleźć tu można zrekonstruowany piec hutniczy, jedyną w swoim rodzaju płuczkę polską oraz tak zwany „Skarb Hutnika”, czyli dużą ilość srebrnych monet i srebra z XII wieku. Kolejną atrakcją dąbrowskiego muzeum jest Park Militarno-Historyczny „Reduta”, w którym znajdują się między innymi: rekonstrukcje trzech bunkrów niemieckich wchodzących w skład umocnień z 1944 roku, czołgi oraz moździerze i armaty z II wojny światowej. W skład muzeum wchodzi także Kopalnia Ćwiczebna przybliżająca zwiedzającym pracę górników.

  Źródło: http://muzeum-dabrowa.pl

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.