6093
Skrivanek Częstochowa:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 32 733 81 20

Tel.: +48 32 733 81 21

GSM: +48 601 741 999

E-mail: zielony@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Częstochowa

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Częstochowie to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych, sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Częstochowie

Obecnie dominującymi w mieście branżami są: przemysł motoryzacyjny (niemiecki koncern ZF), metalurgiczny (ISD Huta Częstochowa) i hutnictwo szkła (dwaj czołowi producenci szkła – Stolze oraz Guardian). Większość zakładów przemysłowych znajduje się w dwóch specjalnych strefach ekonomicznych – mieleckiej i katowickiej. Również w tych strefach zakłada swoje siedziby coraz więcej przedstawicieli młodego, lecz dynamicznie rozwijającego się sektora nowoczesnych usług biznesowych. Zachętą do inwestowania w Częstochowie jest położenie miasta na północy najbardziej zurbanizowanego województwa w kraju, bliskość ważnych szlaków komunikacyjnych i panujący tu sprzyjający klimat do prowadzenia biznesu.

Atrakcje w Częstochowie

Główną atrakcją Częstochowy i jednocześnie celem milionów pielgrzymów z całego świata jest wznoszące się nad miastem sanktuarium w klasztorze zakonu paulinów na Jasnej Górze i znajdujący się tam obraz Czarna Madonna. Na terenie zespołu klasztornego znajduje się ponadto wiele zabytkowych budowli oraz bogate zbiory historyczne i artystyczne. Z innych ciekawych miejsc w Częstochowie warto wymienić: reprezentacyjną aleję Najświętszej Maryi Panny (wzdłuż której znajduje się wiele zabytkowych rezydencji i kamienic), cmentarzysko kultury łużyckiej w rezerwacie archeologicznym Muzeum Częstochowskiego, cmentarz żydowski, Park Miniatur Sakralnych Złota Góra czy nowoczesne planetarium. Warto również wziąć udział w jednej z odbywających się tu imprez kulturalnych (takich jak chociażby Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”) oraz podążyć Szlakiem Orlich Gniazd, czyli ruin średniowiecznych zamków warownych w rozciągającej się nieopodal przepięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Muzea i instytucje kulturalne w Częstochowie

Miłośnicy historii, sztuki i techniki interesującą ofertę znajdą w Muzeum Częstochowskim. Ciekawe stałe wystawy i oddziały muzeum to między innymi: Żydzi Częstochowianie, Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej, Galeria Dobrej Sztuki w Popówce czy podziemne Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Na terenie dawnej fabryki zapałek znajduje się Muzeum Produkcji Zapałek. Natomiast o miłośników twórczości Zdzisława Beksińskiego zadbała Miejska Galeria Sztuki. W specjalnie przygotowanej sali wystawowej mieści się stała wystawa 60 prac związanego z miastem artysty.

Źródło: www.outsourcingportal.eu/pl/

Źródło: http://www.czestochowa.pl/