6741
Skrivanek Bytom:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 32 733 81 20

Tel.: +48 32 733 81 21

GSM: +48 601 741 999

E-mail: zielony@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Bytom

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Bytomiu to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Bytomiu

Położony w centrum aglomeracji górnośląskiej Bytom zawsze był uważany za miasto górniczo-hutnicze. Zmiany, które po przemianach ustrojowych dotknęły tradycyjne dla miasta gałęzie przemysłu, pozbawiły je hut, większości kopalń i powiązanych z nimi zakładów. Władze miasta starają się obecnie w miejsce dawnego przemysłu przyciągać nowych inwestorów. Niewątpliwe atuty Bytomia to: znakomita komunikacja z resztą kraju (5 dróg krajowych, 2 wojewódzkie i autostrada A1), bliskość Katowic i Gliwic, położone nieopodal lotnisko oraz dogodne warunki inwestycyjne, które zapewniają: Bytomski Park Przemysłowy, Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W celu poprawienia aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych energicznie wykorzystywane są fundusze unijne, w czym pomaga Bytomski Klaster Rewitalizacji.

Atrakcje w Bytomiu

W Bytomiu można znaleźć wiele atrakcji turystycznych. Na uwagę zasługuje architektura miejska z czasów rozkwitu miasta na przełomie XIX i XX wieku. Jej przykłady to liczne neogotyckie i neorenesansowe kościoły oraz secesyjne kamienice. Wielbiciele turystyki industrialnej znajdą w Bytomiu Kolonię Zgorzelec (zachowaną w prawie nienaruszonym stanie kolonię robotniczą z przełomu XIX i XX wieku), zabytkowy budynek Elektrociepłowni Szombierki i pozostały po dawnej Kopalni Szombierki szyb Krystyna. Na terenie miasta znajdują się cenne obszary przyrodnicze: rezerwat przyrody Segiet, zespół przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły (ornitologiczny raj powstały na zdegradowanych terenach poprzemysłowych), Suchogórski Labirynt Skalny i kamieniołom Blachówka (gdzie w wylotach sztolni żyje pięć gatunków nietoperzy). Oprócz tego w mieście jest sześć parków dających mieszkańcom i turystom wytchnienie od miejskiego krajobrazu. Natomiast aktywny wypoczynek zapewnia znajdujące się na terenie dawnych kamieniołomów całoroczne centrum narciarsko-snowboardowe Dolomity Sportowa Dolina.

Muzea i instytucje kulturalne w Bytomiu

Najbardziej rozpoznawalne bytomskie instytucje kulturalne to utworzona przez Adama Didura Opera Śląska oraz mieszczący się w budynkach dawnej kopalni Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark. Odbywają się w nich prestiżowe wydarzenia artystyczne i cieszą się one zasłużoną międzynarodową renomą. Inne placówki kultury to ponad stuletnie Muzeum Górnośląskie, Centrum Sztuki Współczesnej Kronika czy Bytomskie Centrum Kultury.

http://www.bytom.pl