biuro tłumaczeń skrivanek

Tłumaczenie wyjazdowe symultaniczne dla delegacji z Polski i Ukrainy

symultaniczne

Tłumaczenia symultaniczne to najpopularniejsza forma tłumaczeń realizowanych podczas konferencji, targów, wykładów lub spotkań, w których bierze udział duża liczba uczestników. To również najbardziej wymagająca forma przekładu wypowiedzi, przy organizacji której niezbędny jest m.in. specjalistyczny sprzęt. Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu profesjonalną obsługę techniczną takich wydarzeń. Posiadamy w pełni wyposażone kabiny dla tłumaczy, przenośne odbiorniki, bezprzewodowe mikrofony oraz inny sprzęt niezbędny dla zapewnienia maksymalnego komfortu mówcom, tłumaczom i słuchaczom.

symultaniczne

Od jednego z naszych klientów otrzymaliśmy prośbę o pomoc przy organizacji wyjazdowego tłumaczenia symultanicznego w kombinacji z językiem polskim, ukraińskim i angielskim. Klient zgłosił również zapotrzebowanie na sprzęt konferencyjny oraz obsługę techniczną.

Firma, z którą współpracujemy, to międzynarodowy dostawca usług badawczych, konsultingowych i komunikacyjnych, działający na terenie 150 krajów i zatrudniający ponad 600 pracowników. Wydarzenie realizowane było w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej i organizacji międzynarodowych na rzecz regionów węglowych znajdujących się w fazie transformacji na Bałkanach Zachodnich i w Ukrainie.

Naszym zadaniem była organizacja wyjazdowego tłumaczenia ustnego z udziałem delegacji z Polski i Ukrainy, trwającego 3 dni. Tłumaczone spotkania odbywały się na terenie Polski, w różnych miejscach i miastach, w kilku salach konferencyjnych. Kluczowym elementem projektu było zapewnienie 4 tłumaczy konferencyjnych, znających trzy języki jednocześnie: język polski, angielski i ukraiński. Realizacja projektu obejmowała również obsługę techniczną całego wydarzenia oraz zapewnienie sprzętu niezbędnego do wykonania tłumaczenia w terenie oraz stacjonarnie w kilku lokalizacjach, co było ciekawym wyzwaniem. Ponadto, zamawiającemu zależało na dyspozycyjności tłumaczy przez cały czas trwania wydarzenia.

Rozwiązania, które zaproponowaliśmy:

  • dokładne określenie wymagań klienta co do organizacji wydarzenia, w tym m.in.: ustalenie liczby gości, liczby potrzebnych kabin tłumaczeniowych, zestawów audio i tour guide oraz ich lokalizacji w poszczególnych dniach, a także doprecyzowanie zakresu zadań i sposobu pracy tłumaczy;
  • ustalenie kierownika projektu, który nadzorował przygotowanie oferty, a następnie, przez cały czas trwania projektu, pozostawał w stałym kontakcie z klientem, tłumaczami i technikami odpowiedzialnymi za sprzęt konferencyjny i zestawy tour guide;
  • weryfikacja i zaangażowanie zespołu doświadczonych tłumaczy ustnych, z uwzględnieniem warunku koniecznego, którym była znajomość 3 języków, tj.: angielskiego, ukraińskiego i polskiego;
  • przygotowanie planu rozlokowania sprzętu konferencyjnego w poszczególnych dniach i lokalizacjach wydarzenia oraz transportu tłumaczy w trakcie realizacji projektu;
  • przygotowanie indywidualnej oferty obejmującej tłumaczenie ustne, sprzęt konferencyjny oraz obsługę techniczną wydarzenia;
  • stały kontakt kierownika projektu, który przez 3 dni nadzorował sprawną realizację projektu i na bieżąco reagował na wszelkie zgłaszane w trakcie trwania wydarzenia potrzeby, takie jak na przykład dostarczenie we wskazane przez klienta miejsce w trybie pilnym dodatkowej kabiny do tłumaczenia symultanicznego.

Realizacja zamówienia zakończyła się sukcesem. Klient potwierdził zadowolenie z wykonanej usługi oraz jakości tłumaczenia ustnego, sprzętu konferencyjnego i opieki techników. Zlecenie było sporym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym, jednak dzięki wzorowej współpracy i sprawnej komunikacji naszego zespołu oraz przedstawicieli klienta realizacja projektu przebiegła bez zarzutu.

Jeśli potrzebują Państwo zaufanego partnera, który zapewni kompleksową obsługę tłumaczeń ustnych konsekutywnych i symultanicznych, zapraszamy do kontaktu!

Posty powiązane

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.