biuro tłumaczeń skrivanek

Tłumaczenie strony internetowej dla międzynarodowej francuskiej marki kosmetycznej

tłumaczenie strony www

Coraz więcej naszych klientów decyduje się na tłumaczenie strony internetowej. W dzisiejszych czasach jest to kluczowy element, za pomocą którego firmy docierają do swoich klientów na całym świecie. Mowa tu zarówno o małych firmach, jak i wielkich korporacjach. Właściwe przygotowanie strony www wymaga wiedzy, odpowiedniego doświadczenia i nie kończy się na przekładzie poszczególnych podstron. Kluczowe są działania dostosowujące treści do warunków kulturowych danego kraju i uzyskujące wysokie wyniki wyszukiwania za pomocą słów kluczowych.

tłumaczenie strony www

Tak było w przypadku francuskiej marki kosmetycznej, wytwarzającej produkty najwyższej jakości – od perfum, preparatów do pielęgnacji skóry, po kosmetyki kolorowe. Firma działa na rynku międzynarodowym i wchodzi w skład grupy Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH).

Marka zgłosiła się do nas z prośbą o przygotowanie polskiej wersji strony internetowej. Chodziło o tłumaczenie w kombinacji z języka angielskiego na język polski. Do tłumaczenia zostało przygotowanych 725 stron produktów, regulamin oraz dodatkowe teksty prawne. Klientowi zależało na perfekcyjnie przygotowanych tłumaczeniach – z uwagi na wyjątkową branżę i międzynarodowy zasięg strona www jest wizytówką marki. W realizację projektu zaangażowała się również centrala firmy z Francji. Aby omówić szczegóły i etapy zlecenia, zorganizowane zostało spotkanie, na którym klient miał okazję poznać nasz zespół i przekazać swoje wymagania.

Ponieważ projekt zlecał nasz stały klient, doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z wagi powierzonego nam zadania. Z uwagi na dotychczasową współpracę dysponowaliśmy preferowanymi tłumaczami, którzy zostali wybrani przez klienta na podstawie próbnych tłumaczeń. Realizując zlecenie, zgodnie z sugestią klienta, zwracaliśmy uwagę na odpowiedni ton, zwroty grzecznościowe i formalny styl. Tłumaczenia miały być lekkie, poetyckie i luksusowe.

Do wyceny tłumaczenia otrzymaliśmy pliki Excel z dużą liczbą powtórzeń. Dzięki temu, że nasza agencja korzysta z narzędzi CAT, byliśmy w stanie sprawdzić występującą liczbę powtarzających się fraz, zaproponować duży rabat i zapewnić specjalną cenę projektową. Naszym dodatkowym zadaniem było przygotowanie plików do tłumaczenia zgodnie z udostępnionym przez klienta wzorem i specjalnym podziałem na różne tagi, nagłówki oraz grafiki. Odpowiednio opracowane pliki były niezbędne dla zespołu po stronie klienta, który implementował tłumaczenia na stronę – dzięki naszej pracy dokładnie wiedział, gdzie umieścić tłumaczenie. Ten element zadania został szczegółowo omówiony i zaplanowany podczas spotkania. Przed rozpoczęciem tłumaczenia właściwie przygotowane pliki zostały przesłane do klienta do akceptacji, po której rozpoczęliśmy proces przekładu.

Tłumaczenie zostało również przygotowane w odpowiedniej kolejności, która dla klienta miała duże znaczenie. Pracę nad tłumaczeniem zaczęliśmy od najpilniej potrzebnych plików. Gotowe tłumaczenia odsyłaliśmy sukcesywnie, w ustalonych i zaakceptowanych przez klienta terminach, zgodnie z opracowanym i zatwierdzonym harmonogramem.

Tłumaczenie zostało zrealizowane z sukcesem, a klient potwierdził swoje zadowolenie ze wszystkich procedur i rozwiązań, które wdrożyliśmy.

Agencja tłumaczeń Skrivanek od lat świadczy kompleksowe usługi lokalizacji stron internetowych, a nasi tłumacze i specjaliści SEO doskonale wiedzą, co zrobić, aby strona www zyskała popularność za granicą. Zdają sobie z tego sprawę również klienci, którzy powierzają naszej agencji najbardziej skomplikowane projekty tłumaczeniowe. Chętnie pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego rozwiązania dla najbardziej wymagającego projektu. Gwarantujemy nie tylko wysoką jakość językową, ale również odpowiednie przygotowanie zlecenia od strony technicznej. W każdej sytuacji naszym celem jest właściwa reakcja na potrzeby klienta oraz elastyczne podejście do tematu. Zapraszamy do kontaktu z nami!

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.