biuro tłumaczeń skrivanek

Niedawno czy nie dawno?

Niedawno czy nie dawno

Niedawno czy nie dawno?

Niedawno czy nie dawno

Aby wybrać właściwą pisownię, powinniśmy przypomnieć sobie zasadę, zgodnie z którą „nie” z przysłówkami utworzonymi od przymiotników zapisujemy razem. Taką częścią mowy jest słowo „dawno”, w przeczeniu więc zapiszemy to jako: niedawno, np. To wydarzyło się stosunkowo niedawno, jakiś tydzień temu. A czy w jakimś kontekście użycie pisowni „nie dawno” jest możliwe? Tak, jeżeli mamy do czynienia z przeciwstawieniem, np. Poznaliśmy się nie dawno temu, a dopiero wczoraj.

Organizujesz konferencję międzynarodową i chcesz, żeby wystąpienia były zrozumiałe dla wszystkich jego uczestników? Zgłoś się do nas! W zespole są takie osoby jak tłumacz polsko-angielski czy tłumacz węgiersko-polski – z pewnością znajdziesz odpowiednią pomoc!

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.