biuro tłumaczeń skrivanek

Crush

Crush

Crush

Crush

Crush, zapisywany również jako krasz, to określenie osoby, która nam się bardzo podoba lub w której jesteśmy zakochani. Tym słowem możemy nazwać kogoś, w kim jesteśmy zadurzeni bez wzajemności, a także sławną osobę, którą jesteśmy zauroczeni (tzw. celebrity crush). Przykład: „Mój celebrity crush to Pedro Pascal. Był taki świetny w Narcos!”. Słowo pochodzi z języka angielskiego, gdzie jako rzeczownik ma takie samo znaczenie jak w języku polskim, ale jako czasownik jest tłumaczone jako „zgnieść, skruszyć, dobić”.

Crush w języku angielskim

Oto kilka przykładów wykorzystania słowa w języku angielskim:

  • „She had a crush on you, you know” (za: Collins Dictionary)
  • „I’d got over my schoolgirl crush” (za: Collins Dictionary)
  • „Or did you end up marrying your office crush?” (za: „The Guardian” 2019).

Przedstawiamy też kilka przykładów użycia słowa crush w jego pierwotnym znaczeniu:

  • „Andrew crushed his empty can”
  • „Peel and crush the garlic”
  • „Listen to criticism but don’t be crushed by it”

Język angielski ze Skrivankiem

Potrzebujesz tłumaczenia sklepu online na angielski lub inny język? Skontaktuj się z nami! Nie ryzykuj, że przetłumaczysz crush jako „zgniótł” tam, gdzie będzie chodziło o zauroczenie inną osobą.

A jeżeli chcesz poznać więcej ciekawych, angielskich słówek, zapisz się na jeden z naszych kursów angielskiego. Prowadzimy zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe, stacjonarne i online. Zapraszamy!

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.