biuro tłumaczeń skrivanek

🔎 Czy to jest możliwe – poznać przyszłość?

święta
święta

Winter is coming!

Druga połowa listopada to taki dość dziwny czas. Święta skłaniające do refleksji – Wszystkich Świętych, Zaduszki, Święto Niepodległości – są już za nami, a wbrew wystrojowi supermarketów do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni.

To nie znaczy jednak, że nie możemy się powoli zacząć tej atmosferze poddawać. 😉 W końcu kiedyś trzeba jeszcze to wszystko zaplanować.

O tym, jakie święta są przed nami i jak obchodzą je ludzie w Polsce i innych krajach, można przeczytać w naszych tekstach z cyklu świątecznego.

święta
święta
święta

Oto plan na najbliższe tygodnie:

  • Listopad zakończymy z przytupem, świętując andrzejki; być może warto wziąć wtedy kilka dni urlopu i przekonać się na własne oczy, jak ten dzień jest celebrowany w Szkocji, której patron to właśnie św. Andrzej? A jeśli nie, to przynajmniej spróbujmy zajrzeć w przyszłość dzięki sprawdzonym wróżbom andrzejkowym!
  • 4 grudnia – w Barbórkę – szczególnie ciepło myślimy o górnikach, a także geologach, bo to również ich święto; być może w Twojej okolicy odbywa się wtedy karczma piwna albo babski comber? Warto się zorientować.
  • 6 grudnia wstajemy wcześnie i rozglądamy się, czy prezentów nie zostawił gdzieś dla nas św. Mikołaj. 😉
  • Pozostałe dni adwentu, jak na ten czas przystało, spędzamy na przygotowaniach do Bożego Narodzenia: wysyłamy życzenia do rodziny i znajomych, sprzątamy dom, ubieramy choinkę, robimy zakupy, aż w końcu nadchodzi…
  • tak, 24 grudnia, czyli Wigilia Bożego Narodzenia; na stole dwanaście potraw, pod choinką prezenty, wokół bliscy nam ludzie, w tle kolędy – tak, jest na co czekać!
  • 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia; możemy wtedy wziąć przykład z Brytyjczyków i przygotować na świąteczny obiad pieczonego indyka.
  • Kiedy już trochę odpoczniemy po radosnym świętowaniu, możemy zacząć szykować stroje, fryzury, makijaż na szaloną sylwestrową noc!

A zanim to nastąpi, niech przygotowane przez nas teksty przeniosą Wasze myśli ku tym wyczekiwanym dniom i pomogą szybciej upłynąć tym, które dzielą nas od świątecznego czasu.

Dobrego listopadowego dnia!

Kinga

Posty powiązane

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.