biuro tłumaczeń skrivanek

Praca biurowa – Windows Server i Microsoft Office 2021

network-gf6eefc268_1280

Sprawny system operacyjny to podstawa pracy biurowej. Microsoft oferuje sporo programów, które ułatwiają wykonywanie zadań zawodowych zarówno podczas pracy stacjonarnej lub hybrydowej, jak i zdalnej. Są to m.in. Windows Server i Office 2021.

Co warto wiedzieć o Windows Server?

Windows Server to rodzina serwerowych systemów operacyjnych, które bazują na architekturze i interfejsie klasycznych systemów, natomiast są wzbogacone o funkcje serwerowe przydatne w firmach. Są one skierowane przede wszystkim zarówno do mniejszych, jak i dużych, międzynarodowych korporacji, które potrzebują wielu zasobów i obsługują wiele procesów naraz. Windows Server pozwalają stworzyć stabilną infrastrukturę sieciową, bezpieczną i funkcjonalną.

Najnowsze wersje systemów Windows Server ułatwiają pracę w trybie hybrydowym. Można wykonywać działania w środowisku lokalnym i w chmurze – za pomocą jednej tożsamości. Zapewniają również wysokiej klasy zabezpieczenia.

Systemy operacyjne Windows Server znajdują zastosowanie jako serwery pracujące w sieciach lokalnych, które udostępniają takie usługi jak: zarządzanie użytkownikami lub udostępnianie zasobów plikowych czy drukarek. Mogą być również używane jako serwery zdalnego i bezpiecznego połączenia z siecią firmową poprzez VPN.

Systemy Windows Server znajdują także zastosowanie u operatorów oferujących usługi hostingowe. Wiele aplikacji udostępnianych przez WWW, stworzonych za pomocą technologii Microsoft, wymaga systemów Windows Server do prawidłowej pracy. Wiele stron, z których korzystamy na co dzień, pracuje na podstawie tych systemów.

Z systemów Windows Server można korzystać zarówno w firmie, instytucji i organizacji, jak i w domu.

Funkcje i właściwości Office 2021

Microsoft Office 2021 jest następcą pakietu Office 2019. Został zaprojektowany jako narzędzie do pracy biurowej i jest dostępny w trzech wersjach: Home/Student, Home/Business i Office 2021 Professional. Pierwszy pakiet jest przeznaczony dla użytkowników domowych i uczniów i oferuje wieczysty dostęp do programów Word, Excel i Power Point w wersji 2021 roku. Nieco rozszerzoną wersję zapewnia pakiet Home/Business, z którego będą zadowoleni zarówno domownicy, jak i pracownicy i właściciele firm w celach biznesowych. Ten pakiet Office 2021 obejmuje aplikacje Word, Excel i PowerPoint, jak również Outlook. Trzeci wariant – Office 2021 Professional – zapewnia dostęp do programów Word, Excel, Power Point i Outlook oraz do narzędzi Publisher i Access.

Sklep teamnet-software oferuje zarówno wspomniane systemy, jak i inne programy. Można je nabyć w przystępnych cenach, za którymi idzie wysoka jakość.

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.