biuro tłumaczeń skrivanek

Miary i wagi – jak je przeliczać?

miary i wagi

Codziennie na każdym kroku stykamy się z różnymi jednostkami miar i wag – prędkość samochodu określamy w kilometrach na godzinę, ilość truskawek w gramach, zaś szerokość biurka w centymetrach. Amerykanin do tych samych obliczeń użyje mil na godzinę, funtów i cali. Skąd bierze się ta różnica? Jak przeliczać miary i wagi?

Obecnie na świecie wykorzystywane są dwa systemy miar i wag – imperialny (inaczej angielski) i metryczny. Pierwszy z nich oficjalnie używany jest jednie w Stanach Zjednoczonych, Liberii i Mjanmie (Birmie); niektóre z miar są również ciągle wykorzystywane w Wielkiej Brytanii. W pozostałych krajach obowiązuje system metryczny.

Miary i wagi – przelicznik

miary i wagi

W przypadku podstawowych jednostek miar i wag proporcje to:

  • 1 cal – 2,54 cm
  • 1 stopa – 30,48 cm
  • 1 jard – 0,9144 m
  • 1 mila – 1,6093 km
  • 1 pint – 568 ml (Wielka Brytania) / 473 ml (Stany Zjednoczone)
  • 1 funt – 453,59 g
  • 1 gallon – 3,78 l (Stany Zjednoczone) / 4,54 l (Wielka Brytania)

Systemy miar i wag w lokalizacji

Uwzględnienie różnicy w określaniu długości czy wagi przedmiotów to bardzo ważna kwestia przy globalizacji i lokalizacji sklepu online lub innej platformy. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku chęci dotarcia ze swoimi usługami bądź produktami do odbiorców ze Stanów Zjednoczonych.

Jeśli chcesz przetłumaczyć swoją stronę internetową bądź platformę e-commerce – skontaktuj się z nami!

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.