6735
Skrivanek Olsztyn:
tłumaczenia pisemne i ustne


GSM: +48 603 546 900

E-mail: niebieski@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Olsztyn

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Olsztynie to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Olsztynie

W Olsztynie panują sprzyjające warunki do inwestowania i rozwoju przedsiębiorczości. Działają tu: podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Park Naukowo-Technologiczny, inkubatory przedsiębiorczości, kilka wyższych uczelni i wiele szkół zawodowych. Dzięki zlokalizowaniu w mieście ogromnej fabryki i centrum logistycznego czołowego producenta opon, koncernu Michelin (wcześniej Stomil), Olsztyn jest jednym z kluczowych ośrodków przemysłu oponiarskiego w Polsce. Ważne miejsce w gospodarce miasta zajmują też: przemysł drzewno-meblarski, rozwijający się sektor produkcji wysokiej jakości żywności oraz sektor nowoczesnych usług dla biznesu (swoje centrum operacyjne otworzył tu jeden z największych dostawców usług finansowych na świecie – City Group).

Atrakcje w Olsztynie

Olsztyn leży w sercu historycznej Warmii, krainy gotyckich zamków i kościołów. Najważniejszy zabytek miasta to imponujący gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej. Był on siedzibą administratorów dóbr kapituły, między innymi przebywającego tu w latach 1516–1521 Mikołaja Kopernika. Inne ciekawe zabytki architektury to między innymi XV-wieczna gotycka bazylika konkatedralna św. Jakuba, gdzie latem odbywają się koncerty organowe, i stare miasto z rynkiem otoczonym odbudowanymi po II wojnie światowej kamieniczkami. Ponadto w mieście, które gościło słynnego astronoma, nie mogło oczywiście zabraknąć nowoczesnego planetarium. Jednocześnie Olsztyn to plaże nad leżącymi w obrębie miasta kilkunastoma (tak!) jeziorami oraz jeden z największych parków miejskich w Europie, na którego terenie znalazły się dwa rezerwaty przyrody, sanatorium, park linowy oraz wiele pieszych i rowerowych szlaków turystyczny. Przepływające przez miasto rzeki Łyna i Wadąg są popularnymi szlakami kajakowymi. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji nowoczesny kompleks basenów Aquasfera i otaczające Olsztyn lasy oraz jeziora Warmii i Mazur.

Muzea i instytucje kulturalne w Olsztynie

Największą placówką muzealną w mieście jest Muzeum Warmii i Mazur. Mieści się ono w gotyckim Zamku Kapituły Warmińskiej i można w nim obejrzeć różnorodne zabytki z regionu, w tym starodruki, rzeźbę i malarstwo. W muzeum znajdują się również pamiątki dotyczące pobytu na zamku Mikołaja Kopernika – namalowana przez niego tablica astronomiczna oraz kopernikowski inkunabuł medyczny. Oddziałami Muzeum Warmii i Mazur są Dom Gazety Olsztyńskiej oraz prezentujące bogate zbiory flory i fauny Muzeum Przyrody. Ofertę kulturalną miasta uzupełniają Teatr im. Stefana Jaracza i Teatr Lalek. Odbywające się cyklicznie znane imprezy artystyczne to między innymi: Olsztyńskie Lato Artystyczne, Festiwal Podróżniczy „Strefa Przygody” i Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”.

http://www.outsourcingportal.eu

https://www.olsztyn.eu/pl/