biuro tłumaczeń skrivanek

Cebula

cebula

Cebula

cebula

Tego pejoratywnego określenia używa się w odniesieniu do osoby, która jest chciwa i daje temu wyraz w sprawach błahych, drobnostkach, a także nie potrafi się zachować stosownie do sytuacji. Rzadziej sformułowanie jest używane w pozytywnym kontekście, ale z lekką ironią, po to, aby podkreślić czyjąś zaradność. W grupach łowców promocji cebulą określa się z kolei korzystną ofertę, w ramach której można kupić towar z dużym rabatem.

Cebula – przykłady wykorzystania

Oto kilka przykładowych zastosowań slangowego słówka „cebula”:

  • Ale z niego cebula, wziął chyba wszystkie cukierki, jakie były wystawione do degustacji.
  • Mój wujek to prawdziwy cebulak – potrafi nawet frytki za 3zł reklamować, byle tylko zjeść coś za darmochę (za: slang.pl)
  • Na Allegro pojawiły się świetne cebule, można dużo zaoszczędzić.
  • Mój kolega to prawdziwa cebula – zamiast oddać dokumenty do biura tłumaczeń, próbuje do tego wykorzystać Google Translatora.

Język polski ze Skrivankiem

Wiesz już, jakie znaczenia ma słowo „cebula” w slangu, ale z pewnością jest jeszcze wiele wyrazów, których możesz nie znać. Na szczęście znają je nasi tłumacze – oddając im tekst do tłumaczenia, nie musisz się martwić, czy wszystkie slangowe wyrażenia zostaną przetłumaczone poprawnie. W ofercie mamy tłumaczenia angielskie, tłumaczenia niemieckie i inne – zapraszamy do kontaktu!

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.