biuro tłumaczeń skrivanek

Boomer

Boomer

Boomer

Boomer

Boomer to określenie osoby z pokolenia baby boomers, czyli takiej, która urodziła się między 1943 a 1960 rokiem. Nazwa nawiązuje do faktu wysokiej liczby urodzeń po II wojnie światowej. W slangu boomer to ironiczne określenie osoby starszej, która ma przestarzałe poglądy i do pewnego stopnia nie nadąża za najnowszymi trendami. Aby wskazać na niedzisiejszość czyichś stwierdzeń, używa się komentarza „OK, boomer!”, co może jednak zostać odebrane jako obraźliwe.

BOOMER – Przykłady użycia w języku polskim

Oto kilka przykładów użycia tego wyrazu w języku polskim:

  • – Za moich czasów to się słuchało muzyki z kaset.
    – Ok, boomer!
  • W Internecie aż roi się od boomerów, którzy myślą, że wszystko wiedzą najlepiej.
  • Tata Klaudii to straszny boomer, nawet nie chce słyszeć o kupnie smartfona.

Boomer w języku angielskim

W australijskiej odmianie języka angielskiego słowo boomer oznacza również dużego kangura płci męskiej. Częściej jednak spotkamy się ze znaczeniem, jakie to słowo ma w języku polskim. Oto kilka przykładów (za: cambridge.dictionary.pl):

  • „Large numbers of boomers are suffering from hypertension, but following them will be their kids and grandkids”
  • „She said she didn’t need a lecture from a boomer about her spending habits”

język angielski ze skrivankiem

Po przeczytaniu tekstu już wiesz, co oznacza słowo boomer. Jeśli chcesz poznać inne ciekawe słówka z języka angielskiego – zapraszamy do zapisania się na jeden z naszych kursów językowych (kurs języka angielskiego stacjonarny lub kurs języka angielskiego online).

Jeżeli zaś potrzebujesz przetłumaczyć krótszy bądź dłuższy tekst z języka angielskiego lub innego, skorzystaj z szerokiej oferty usług naszego biura. Zawiera ona m.in. tłumaczenia pisemne (zwykłe i uwierzytelnione), tłumaczenia ustne (konsekutywne i symultaniczne) czy lokalizację oprogramowania.

Posty powiązane

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.