Tłumacze na Start 2018!

Skrivanek organizuje ogólnopolski konkurs lingwistyczny
dla studentów filologii angielskiej, germańskiej
i kierunków pokrewnych.

Konkurs ma na celu zachęcenie studentów do podnoszenia swoich kwalifikacji językowych i translatorskich, ułatwienie najlepszym kandydatom na tłumaczy wejścia na rynek pracy, a także zapoznanie studentów ze specyfiką tłumaczeń biznesowych z różnych branż oraz lepsze przygotowanie ich do późniejszej pracy przy realnych zleceniach.
 

Formuła konkursu jest następująca: studenci uczelni partnerskich przechodzą przez kilka etapów konkursu, podczas których sprawdzane są ich umiejętności przekładu pisemnego z jęz. angielskiego lub jęz. niemieckiego na jęz. polski.  Ponieważ doskonale znamy rynek tłumaczeniowy, na konkurs wybraliśmy teksty wymagające znajomości języka angielskiego oraz niemieckiego o tematyce biznesowej. Tłumaczenia wykonywane będą na oprogramowaniu SDL Trados, które dostarczyła firma Localize.pl, Autoryzowany Dystrybutor i Centrum Szkoleniowe w Polsce.

Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu każdą uczelnię, która chce zadbać o właściwy start kariery swoich studentów! Zgłoszenia od uczelni przyjmujemy do 31.10.2018.

Jak wyglądał konkurs “Tłumacze na start” w 2017 roku ?Sprawdź tutaj!

Przygotowaliśmy specjalnie dobrane nagrody, które przyniosą realną korzyść studentom: wzbogacą CV, poszerzą kompetencje i pozwolą poznać specyfikę pracy tłumacza pisemnego.

7627
Praktyki zawodowe w Skrivanku.

3-miesięczne płatne praktyki zdalne, w trakcie których zwycięzcy otrzymują realne zlecenia tłumaczeniowe, które po przetłumaczeniu odsyłają do opiekuna praktyk. Następnie są one oceniane pod kątem poprawności technicznej i merytorycznej. Praktykanci na bieżąco otrzymują informacje na temat swojej pracy i postępów. Praktykanci odbędą również szkolenie z obsługi programu Across oraz będą wykonywać zlecenia w tym programie. Taka forma praktyk pozwala szybko wdrożyć się w pracę tłumacza i poznać sposób pracy profesjonalnej agencji translatorskiej. Praktyki są przewidziane dla 5 studentów filologii angielskiej i 5 studentów filologii niemieckiej.

 

Jurorzy

Robert Zieliński

Absolwent Lingwistyki stosowanej UMCS, pracownik Działu Zarządzania Projektami i Jakością, tłumacz języków angielskiego i niemieckiego, juror w konkursie „Tłumacze ma start”. Entuzjasta sportów wodnych.

Anna Piwowarczyk

Tłumaczka przysięgła, absolwentka filologii angielskiej i studiów podyplomowych z zakresu tłumaczeń prawniczych i ekonomicznych. Wykonuje tłumaczenia pisemne i ustne. Regularnie tłumaczy dla organów wymiaru sprawiedliwości. Uwielbia podróże po Azji i biegi z przeszkodami.

Konrad Szabowicz

Absolwent filologii angielskiej PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim. Tłumacz z zawodu i z zamiłowania, specjalizuje się w języku technicznym, języku biznesu i tworzeniu napisów do filmów. W wolnym czasie wędruje po górach lub ogląda seriale, przy których nie pracował.

Dorota Niczyporuk

Absolwentka filologii polskiej i angielskiej KUL oraz Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy ILS UW. Tłumacz, korektor i weryfikator – od 10 lat, juror w konkursie „Tłumacze na Start” już po raz trzeci. W wolnych chwilach zmaga się z asanami w ramach „jogi dla kręgosłupa”.

Przewidywane są także nagrody ufundowane przez Partnerów,  które pozwolą studentom rozpocząć karierę tłumacza.

Więcej informacji już wkrótce!

Co należy zrobić, aby wygrać nagrodę główną?
1. Do dnia 31.10.2018 należy wykonać tłumaczenia tekstów I etapu.
2. Autorzy najlepszych tłumaczeń zostaną zaproszeni do II etapu
3. W II etapie zadaniem będzie wykonanie tłumaczenia 1 strony tekstu o tematyce biznesowej z języka angielskiego lub niemieckiego na język polski, UWAGA: bez dostępu do słowników, Internetu itp. Niech wygra najlepszy!
4. Najlepszym oferujemy szereg wartościowych nagród, które zdecydowanie ułatwią rozpoczęcie kariery tłumacza!

Regulamin konkursu – kliknij tutaj!

Sponsorzy:

3652
2952

Uczelnie Partnerskie:

3495
3493
3529
3496
3576
3595
3600
3641
3494
3626
8708
3634
3528
3573
8782
8797
3603
3508
9036

Patroni medialni:

3648
7827
3649
3664
7828
7945